نمونه سوالات کارشناسی ارشد پیام نور با پاسخنامه

همایش الگوی خانواده مسلمان در دانشگاه پیام نور مرکز شهرکردبرگزارشد — اخبار پیام نور

همایش الگوی خانواده مسلمان در دانشگاه پیام نور مرکز شهرکردبرگزارشد

ارسال شده در آبان ۲۹ام, ۱۳۹۶ موضوع استانها توسط

۱۳۹۶/۸/۲۹ دوشنبه

در دانشگاه پیام نور مرکز شهرکرد،

همایش الگوی خانواده مسلمان در دانشگاه پیام نور مرکز شهرکردبرگزارشد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور استان چهارمحال و بختیاری در ابتدای  این همایش دکتر داوود مهدوی سرپرست دانشگاه پیام نور مرکز شهرکرد ضمن خیر مقدم خدمت حاضرین ، برگزاری چنین همایش هایی را در جهت توانمند سازی شهروندان و تحکیم بنیان خانواده مؤثر دانست و از زحمات برگزار کنندگان این همایش تقدیر نمود.
سپس حجت الاسلام والمسلمین  دکتر عباسعلی شاملی دانشیار دانشگاه جامعه المصطفی العالمیه از سخنرانان این همایش    اظهار کرد : الگوی خانواده یکی از مباحث مهم بین المللی است که به عنوان یک بحران تبدیل شده است. ایشان با اشاره به  آیه ۲۱ سوره رم  افزود: در جامعه ای که پر از فراز و نشیب است خانواده مأمن مهمی برای رسیدن به آرامش است.
حجت الاسلام والمسلمین شاملی  یکی از شاخص‌های خانواده مسلمان و ایده آل را  احساس  آرامش اعضای خانواده در آن دانست و بیان کرد: آرامش  تنها با مودت و رحمت در بین اعضای خانواده به وجود می آید.

 این استاد دانشگاه با بیان اینکه مودت و رحمت حقیقتی آنست  که توسط تصمیم گیری درست ، اندیشه و عمل انسان ها شکل می گیرد تصریح کرد: مودت  و رحمت پیش نیاز تحقق آرامش است.
ایشان با تاکید بر اینکه فرق بین آرامش و آسایش مانند فرق بین فرهنگ و تمدن است خاطرنشان کرد: رضایتمندی در زندگی به کم یا زیاد بودن داشته ها نیست بلکه به خوب دیدن و درک درست ویژگی های خود است و  اولین سنگ بنای خانواده  ایجاد مودت و رحمت بین اعضای خانواده و آگاهی از حقوق و وظایف دو طرفه است.
وی با اشاره به سخن پیامبراکرم (ص) که می فرمایند: ابراز محبت بین زن و شوهر صدقه برجسته ای نزد خداوند است گفت: ابراز محبت دومین سنگ بنای ایجاد مودت و رحمت است و باعث الگو برداری فرزندان می شود.
دانشیار جامعه المصطفی العالمیه مثلث رفتاری خانواده را شامل سه رفتار صداقت، امانت و رفاقت دانست و اظهار کرد: دروغ، خیانت و مخالفت سه تهدید جدی در  زندگی است وخانواده را مهم‌ترین نهاد اجتماعی دانست  که نقش مؤثری در شکل‌گیری جامعه سالم، شکوفایی استعداد افراد و پیشرفت جامعه دارد.
گفتنی است همایش‌ الگوی خانواده مسلمان به همت  دفتر مقام معظم رهبری در دانشگاه و همچنین امور فرهنگی و اجتماعی، با هدف ارتقاء سطح آگاهی‌ها و آموزش مهارت‌های زندگی، در  دانشگاه پیام نور مرکز شهرکرد  برگزارگردید.


ارسال نظر به

کانال تلگرام