نمونه سوالات کارشناسی ارشد پیام نور با پاسخنامه

فراگیری علم و دانش باید در کنار تقوا و دین باشد — اخبار پیام نور

فراگیری علم و دانش باید در کنار تقوا و دین باشد

ارسال شده در آذر ۱۸ام, ۱۳۹۶ موضوع استانها توسط

۱۳۹۶/۹/۱۸ شنبه

نماینده ولی‌فقیه در دانشگاه‌ پیام نور استان تهران:

فراگیری علم و دانش باید در کنار تقوا و دین باشد

مراسم گرامیداشت روز دانشجو با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمود نبوی مسوول دفتر نمایندگی نهاد مقام معظم رهبری، فرمانده سپاه سیدالشهدای اسلامشهر، دکتر مهدیه رحمانیان رییس دانشگاه پیام نور اسلامشهر، جمعی از مسوولان شهرستان و استقبال پر شور دانشجویان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور،مسئول دفتر نمایندگی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور استان تهران در این مراسم با اشاره به نامگذاری روز دانشجو و تقارن آن با هفته وحدت، اظهار داشت: وجود مشترکات فراوان بین اهل سنت و شیعه عاملی برای حفظ وحدت بین مسلمان شده که دشمن از این اتحاد بسیار وحشت دارند.
وی ضمن تبریک هفته ‌وحدت و میلاد پیامبر اکرم-صلوات الله علیه- افزود: همان‌گونه که اگر بین اعضای یک خانواده اخلاق حاکم شود، آن خانواده به وحدت و در اوج خوشبختی به کمال می‌رسند، ما هم باید همیشه به عنوان امت اسلام و خانواده مسلمین، اخلاق را در اختلافات جزئی بین شیعه و سنی رعایت کنیم،تا دشمن هرگز مجال فرصت طلبی و تفرقه افکنی نیابد.
حجت‌الاسلام والمسلمین نبوی با ذکر این نکته که عدالت‌طلبی و عقلانیت از ویژگی‌های جوان و دانشجوست، گفت: یکی از ویژگی‌های مثبت دانشجو و نسل جوان این است که همواره به دنبال عدالت بوده و عدالت‌خواه است.

وی در ادامه افزود: علم‌طلبی جوان باید در راستای اسلام، انقلاب، ارزش‌های، خون شهدا و آرمان های امام راحل –رحمت الله علیه- باشد و مشکلی از مشکلات کشور حل کند؛ زیرا فراگیری علم و دانش باید در کنار تقوا و دین باشد، که اگر چنین نباشد، غلط است و به نابودی ارزش‌ها منجر می شود.
همچنین مجید امیرعبداللهیان فرمانده سپاه سیدالشهدای اسلام شهر نیز در این مراسم اظهار داشت: زمانی که تاریخ انقلاب اسلامی ایران را مرور می کنیم، می بینیم بعضی روزها همچون ۱۶ آذر درخشان‌تر بوده و در شکل‌گیری انقلاب و در ادامه روند آن بسیار تأثیرگذار بوده است.
وی در ادامه به بیان دیدگاه امام صادق –علیه السلام- در خصوص درس و تحصیل دانشجو پرداخت و افزود: طبق روایت امام جعفر صادق(ع)، وقتی دانشجو در راستای علم و دانش حرکت می‌کند درهای آسمان به روی او باز می‌شود و همه ملائک و حتی ماهی‌ها برای او طلب مغفرت می‌کنند.
فرمانده سپاه ناحیه سیدالشهدا اسلامشهر در ادامه افزود: تحصیل علم دانشجویان باید در جهت پیشرفت کشور و رسیدن به اهداف والای انسانی و آرمان‌های انقلاب اسلامی باشد و دانشجویان باید تلاش کنند تا با برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی و با واقع‌نگری کاری کنند که سیاست‌زدگی از دانشگاه‌های کشور رخت بندد و ما به شاخص‌های اصلی هویت فرهنگ اسلامی دست یابیم.


ارسال نظر به

کانال تلگرام