نمونه سوالات کارشناسی ارشد پیام نور با پاسخنامه

تیم دانشگاه پیام نور بوشهر رتبه نخست مسابقات چالش جاذبه را کسب کرد — اخبار پیام نور

تیم دانشگاه پیام نور بوشهر رتبه نخست مسابقات چالش جاذبه را کسب کرد

ارسال شده در آذر ۱۸ام, ۱۳۹۶ موضوع استانها توسط

۱۳۹۶/۹/۱۸ شنبه

معاون دانشگاه پیام نور استان بوشهر:

تیم دانشگاه پیام نور بوشهر رتبه نخست مسابقات چالش جاذبه را کسب کرد

معاون دانشگاه پیام نور استان بوشهر:تیم دانشجویی پاسارگاد از دانشگاه پیام نور مرکز بوشهر رتبه اول مسابقات علمی چالش جاذبه (نجات تخم مرغ) را کسب کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ، معاون این دانشگاه گفت: در حاشیه هجدهمین جشنواره تجلیل از پژوهشگران برتر استان بوشهر مسابقه دانشجویی چالش جاذبه ،نجات تخم مرغ، با حضور دانشجویان دانشگاه های استان برگزار شد.

مهندس مهدی نامدارزادگان افزود: تیم دانشجویی پاسارگاد از دانشگاه پیام نور مرکز بوشهر رتبه نخست این مسابقات را کسب کرد. و تیم های دانشجوییEGG MAG از دانشگاه خلیج فارس و تیم پاسار گاد از دانشگاه پیام نور بوشهر موفق به کسب رتبه های دوم و سوم شدند.همچنین تیم egg man از دانشگاه خلیج فارس امتیاز نخست ایده پردازی را کسب کرد و تیم خلیج فارس بالاترین امتیاز ساخت سازه را به دست آورد.

همچنی مهندس طاهره عزتی دبیر اجرایی این دوره از مسابقات درخصوص هدف اصلی از طراحی این مسابقات گفت:این مسابقات در دنیا جهت کسب ایده هایی برای طراحی و ساخت سازه ها و مکانیزم هایی است که بتواند انسان را در ارسال و پرتاب کاوشگرها به سیاره های دیگر و همچنین به حداقل رساندن آسیب های وارد بر این کاوشگرها یاری کند.

عزتی اعلت استفاده از تخم مرغ در این مسابقه را حساسیت و ظرافت آن برشمرد و تاکید کرد: شرکت کنندگان باید سازه خاصی ساخته و تخم مرغ را به گونه ای در آن جاسازی می کردند که با سقوط سازه از ارتفاع مشخص (پرتاب حدوداً ۱۰متر)، تخم مرغ از سازه خارج شده و کمترین آسیب را ببیند.

وی در ادامه با بیان اینکه در این گونه مسابقات ابتکار و خلاقیت در ارائه ایده ای نو برای محافظت تخم مرغ و همچنین داشتن طرح فنی و مهندسی و از پیش طراحی شده به سالم ماندن تخم مرغ کمک می کند، خاطر نشان کرد: دانشجویان در این مسابقه روشی را طراحی کرده بودند که نحوه فرود تخم مرغ به گونه ای باشد که ضربه ناشی از برخورد باعث شکستگی آن نشود و برای این کار باید شتاب گرانش، زاویه پرتاب ، وزن ، ابعاد سازه و پارامترهای سطح تخم مرغ و زمین مورد بررسی قرار می گرفت.ارسال نظر به

کانال تلگرام